Sokolska ulica 8
1295 Ivančna Gorica
V Sloveniji je registriranih približno 35.000 poklicnih voznikov in okoli 7500 avtomehanikov, katerim je posvečen 13. julij kot dan šoferjev in avtomehanikov.
Datum je bil izbran po koncu 2. svetovne vojne, ko so na ta dan leta 1943 motorizirane enote (več kamionov in tankov) štaba 4. Slovenske narodnoosvobodilne udarne brigade Ljuba Šercerja, s sodelovanjem 1., 2., 3. in 4. brigade, vdrle v središče Žužemberka. V bitki, ki je trajala od zgodnjih jutranjih ur do poznega večera, je bil Žužemberk osvobojen. Padlim v tej bitki je posvečen spomenik nad Žužemberkom.
Ob dnevu šoferjev in avtomehanikov vsakoletno potekajo spominske prireditve, delegacija Zveze združenj šoferjev in avtomehanikov Slovenije vsako leto na ta dan položi k spomeniku venec. Na območju Občine Ivančna Gorica že več kot 60 let deluje Združenje šoferjev in avtomehanikov Ivančna Gorica.
Na današnji 13. julij so se člani ZŠAM Ivančna Gorica spomnili tudi občanov Ivančne Gorice. Z obešenim transparentom v središču Ivančne Gorice so še dodatno zaželeli srečno in varno vožnjo vsem voznikom in udeležencem v cestnem prometu.
Poklicnim šoferjem in avtomehanikom ter vsem članicam in članom Združenja šoferjev in avtomehanikov Ivančna Gorica iskreno čestita tudi župan Dušan Strnad.
Zapisal: Alojz Markovič